Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1Chelsea - Newcastle Empty Chelsea - Newcastle 25/8/2012, 12:05

Filozof

Filozof
Admin

Danas nas očekuje utakmica drugog odnosno trećeg kola Premiershipa. Chelsea je do sad odigrala 2 kola, prvo protiv Wigana u gostima, a 4 dana kasnije i protiv Reedinga na Stamford Bridgeu, u obje utakmice upisali su pobjedu (Wigan - Chelsea : 0:2 , Chelsea - Reading 4:2 ). Utakmica Chelsea-Reading je prebačena zbog UEFA Superkupa kojeg Chelsea igra 31.8 protiv osvajača Europske lige, Atletico Madrida. Chelsea je utakmicu protiv Wigana rješio u 7 minuta, u 2. minuti na asistenciju Hazarda , Ivanović zabija za 1:0,a 5 minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac na Hazardu kojeg je u pogodak pretvorio Lampard. Nakon te utakmice u goste je došao Reading iako več u 18. minuti Lampard dovodi Chelseu u vodstvo iz jedanaesterca, kojeg je ponovno izborio Hazard, utakmica nije krenula u tom smjeru, pa je Reading došao u vodstvo pogotcima Pogrebnyaka u 25. minuti i Guthriea u 29. minuti.
Treba napomenuti, da je pogodak Guthriea velika greška Čecha nakon slobodnog udarca. Rezultat se nije mjenjao do odličnog pogotka Cahila sa otprilike dvadeset pet metara, u 81. minuti Torres zabija za 3:2, a u sudačkoj nadoknadi na ponovnu asistenciju Ivanović zabija za konačnih 4:2. No da se okrenemo današnjem gostu na Stamford Bridgeu. Newcastle je prošlo kolo odigrao protiv Tottenhama na čijoj je klupi svoj debi imao novi trener André Villas-Boas, Newcastle je u vodstvo došao u 54. minuti, strijelac je bio napadač Demba Ba, u 76. minuti Defoe zabija za 1:1,a samo 4 minute kasnije Ben Arfa postavlja konačni rezultat 2:1. Posljednji susret ovih dviju klubova završio je 2:0 za Newcastle, a tom pobjedom Newcastle je 'preskočio' Chelseu na ljestvici. Što nas može očekivati danas?
Svrake su nakon utakmcie protiv Tottenhama igrali Europsku ligu protiv Atromitosa, a susret je završio bez pobjednika 1:1, Chelsea u svoje posljednje dvije utakmice ima 2 pobjede. Obje momčadi ulaze u ovaj susret nakon utakmice usred tjedna, tako da neće biti velike razlike u odmornosti igrača. Koeficijet na pobjedu Chelsea je 1.60, no to je dosta riskantan tip, moja preporuka je oba daju gol, a koeficijet na taj tip iznosi 1.75. Sretno svima koji odigraju ovaj par!